BLOG

Yılbaşı Hindisi

Yılbaşı Hindisi


Yılbaşı Hindisi

Yılbaşı Hindisi

Yılbaşı yaklaştığında insanların yılbaşı hindisi alma telaşına düşmesi su götürmez bir gerçek. Aslında yılbaşı hindisi toplumumuzla hiç alakası olmayan yılbaşı geleneğine dönüşmüş olsada geleneklerle hiçbir bağlantısı olmayıp gelenekselleştirilmiş ve tamamen batıdan etkilenilmiş bir kavram haline gelmiştir.

Peki neden mis gibi pişmiş kuzu çevirme varken pişmiş hindi arayışına giriyoruz? Hindi yılbaşı için vaz geçilmez bir tat mı? Bizce değil. Acaba her yılbaşında hindi yiyenlerin yüzde kaçı daha önce kuzu çevirme yedi? Kuzu çevirme yemiş olan biri kampanyamızın cazip olmasından dolayı hindi yerine yılbaşında kuzu çevirme yemek istemez miydi? Hindi pişmiş satılıyorsa kuzu çevirmede pişmiş satılıyor. Peki bir kuzu çevirme değilde noel hindisi diye tabir edilen hindinin tercih edilmesindeki asıl neden fiyatı mı?

Hadi gelin birlikte yılbaşı hindi fiyatları ve kuzu çevirme fiyatlarını karşılaştıralım.

Pişmiş yarım kuzu çevirme kg. fiyatını 120 TL. yerine yılbaşına özel olarak sadece 110 TL. üzerinden hesaplıyoruz.

Yılbaşı Hindi Fiyatları

Yarım kuzu ortalama olarak 6-8 kg. arasında gelmektedir. Yılbaşına özel kuzu çevirme kampanyası ile yarım kuzu çevirme için 7 kg. üzerinden hesaplama yaparsak 840 TL. yerine 770 TL. gibi bir fiyata inmiş olacak. Pişmiş yarım kuzu 13 kişilik olmaktadır.

Ortalama 300 TL olan pişmiş yılbaşı hindi fiyatları ile hindinin 5 kişilik olduğunu var sayarsak kişi başına ücret kuzu çevirme ile aynı olmaktadır. Yılbaşlarının kalabalık olduğunu düşündüğümüzde aslında pişmiş hindi fiyatları olan ortalama 300 TL. gibi bir ücret ödeyip 5 kişilik bir hindi almak yerine 770 TL. gibi bir ödeme yapılarak 13 kişilik enfes bir kuzu çevirme almanın çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz. Kızarmış hindi fiyatları veya yılbaşı pişmiş hindi fiyatları şeklinde internette aradığınızda sizde fiyatlara bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yılbaşı Hindi Siparişi VS Kuzu Çevirme Siparişi

Yukarıda bahsettiğimiz karşılaştırma sonucunda hala yılbaşı hindi siparişi mi vermek istersiniz yoksa kuzu çevirme siparişi mi? Kuzu çevirme ve hindi siparişi arasında aslında ortalama olarak ücret farkı olmadığını anlatmaya çalıştık. Sizde artık pişmiş hindi siparişi yerine lezzetli bir pişmiş kuzu çevirme siparişi verebilirsiniz. Hindi siparişi yılbaşı için makul gibi görünsede aslında kendi yemek kültürümüzden bizi uzaklaştırırken kuzu çevirmeye göre daha uygun olmamaktadır.

Kızarmış hindi siparişi, yılbaşı için hindi siparişi, yılbaşı pişmiş hindi siparişi gibi aramalar yaparak yazımıza ulaştıysanız ve kuzu çevirme almaya karar verdiyseniz ne mutlu bize ki sizi bu enfes tat ile bu yılbaşında tanıştırmış olacağız. Yılbaşı yemek siparişi için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sağlıklı, huzurlu ve ağzımızın tadının hiç bozulmadığı lezzetlerle dolu yeni bir yıl dileriz.

Tandırevi

Haydi Türkiye! Tandırevi farkıyla yılbaşında kuzu çevirme yemeye var mısın?

ARAYARAK SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


KONUM İÇİN TIKLAYINIZ.  •  0 212 651 28 80
  •  0 535 287 48 48
  •